Статистика відвідувань

Яндекс.Метрика

Інформація про Павлівську територіальну громаду

 

      На берегах маленької річечки Верхів, яка тихим плином приєднується до швидких вод Південного Бугу розкинулося село Павлівка Калинівського району Вінницької області. Знаходиться воно за 2 км від районного центру, за 1,5 км-від залізничної станції Калинівка-ІІ та за 20 км-від м. Вінниці. Територія нашого села – це близько 3820 га квітучих, колосистих полів та розлогих лісів.  Населення -  3784 чоловік.

      Село було відоме ще у ХVст.  За стародавніми повір’ями назву воно отримало від імені чумака Павла, що першим збудував будинок та оселився в цій місцевості, потім почали оселятись і інші чумаки. Так виріс спочатку хутір, згодом – маленьке поселення і, нарешті, село.

      У XVIII ст. Павлівка входила до складу королівських земель Вінницького староства і знаходилась у володінні Людвига Калиновського, полковника військ коронних.Л.Калиновський збудував тут уніатську церкву. В 1748 році він  розділив село між поміщиками.

У селі здавна буврозвиненийгончарний промисел. Також одним із основних заробітків був дохід від сільського господарства.

      Умовно в народі воно поділено на частини: Руда, Скала, Мазаракова, Старий ставок, Шоста бригада, Садиби, Коло Дуба, Коло колгоспу, Коло школи, Центр, Прогін, Польова,  Коло Вітряка,  Гусятник, Беїв, Ковалівка.

      Існує меморіал  загиблим воїнам  під час Великої Вітчизняної війни та пам’ятник партизанам.  

     На території громади функціонують:

-         будинок культури,

-         бібліотека,

-         ЗОШ I- IIIступенів,

-         дитячий садочок,

-         Павлівська АЗПСМ,

-         ПП «Павлівка»,

-         12 магазинів та 2 кафе.

      Кількість дворів – 1555,  населення – 3784 чол. .